הקבלה


הקבלה מתרחשת כאשר כוכב לכת ממוקם בשלט הנשלט על ידי כוכב לכת אחר ומחובר לשליטו על ידי היבט מרכזי. בדרך כלל פירוש הדבר להיות במגורים, התעלות, שלשות, גבולותיו או פניו של כוכב לכת אחר, ואז להיות מחובר לשליטו על ידי אחד מחמשת ההיבטים העיקריים המוכרים (צירוף, שיש, ריבוע, שלישייה או אופוזיציה).

הקבלה בין כוכבי הלכת מקובלת לעיתים קרובות ליחסי אורח ומארחים, כאשר כוכב לכת אחד מקבל את השני לבית מגוריו או לביתו, ולכן הוא מחוייב לספק תמיכה ועזרה לכוכב המבקרים. כאשר שני כוכבי לכת ממוקמים זה מזה במגורים זה של זה, זה מכונה קבלה הדדית, ונחשב למועיל עוד יותר.

קליטה הדדית, מונח המשמש אסטרולוגים מימי הביניים והמודרניים, דומה למושג ההחלני ההלניסטי (enallasō). קיימים הבדלים בין מסורות אסטרולוגיות לגבי מה שמכונה קליטה, לבין העוצמה של סוגי קבלה שונים. למשל, לפי האסטרולוג מימי הביניים משעלאללה, קבלת הפנים התרחשה רק במקום בו היה כוכב לכת במעונו או התרוממות רוחו של אחר, הבחנה שאומצה על ידי אסטרולוגים מודרניים רבים.

גם מי שמזהה קליטה על ידי שלשות, קשורה או פנים, יראה בסוגי הקבלה האלה חלש יותר או פחות, ולעתים ידרוש הכפלת שתי כבודים פחותים כדי שהיא תחשב כקליטה. בנוסף, אסטרולוגים רבים מכירים רק בקבלה שבה היא מלווה בהיבט מבוסס תואר ללא הפרעה, בעוד שאחרים, כמו אסטרולוג מימי הביניים אבו מאחר, האמינו שהיבט מבוסס סימנים מספיק. באופן דומה, ויליאם לילי הצהיר כי קליטה משותפת התרחשה כאשר כוכבי לכת החליפו שלטים, גם בהיעדר היבט מקשר.

בעוד שקליטה לעתים קרובות נחשבת ליתרון לכדור הארץ שמתקבל, יש להתחשב גם במצבו של הכוכב המארח. כוכב לכת פגוע שנמצא בעצמו במצב גרוע, כמו כוכב לכת בסימן שקעו או נפילתו, לא יכול להיות הרבה מה להציע ל"אורח "שלו. אופי ההיבט, כלומר אם הוא נחשב להיבט קשה או רך, ישפיע גם על השפעת הקליטה על הפלנטה המתקבלת.